Urodziny dla dzieci i nie tylko

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci? Jest to nie lada zagwozdka. Pewnie każdy, kto posiada dzieci nie raz zastanawiał się nad tym pytaniem. Bo przecież gdy wyprawiamy urodziny dzieciom, to chcemy, żeby się dobrze bawiły. I jak tutaj zamienić się w eksperta, który będzie umiał przewidzieć, jak zabawić dzieci przez kilka godzin? Bo tutaj już nie chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę, czy to w Lublinie czy w Olsztynie. Trzeba je zaangażować tak, żeby chciały uczestniczyć z zabawie. Powiedzmy sobie szczerze, gdy dzieci przestaną się interesować „naszymi” zabawami to z pewnością wymyślą sobie własne. A te, bez nadzoru, mogą się wymknąć spod kontroli. Warto zaangażować wyobraźnię dziecięcą oraz wprowadzić elementy edukacyjne, najlepiej zamaskowane, aby jak najdłużej przetrzymać uwagę dzieci. Urodziny dla dzieci mogą być ciekawe zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Urodziny dla dzieci – przyjęcie w ogródku

Gdy pogoda za oknem dopisuje, warto urządzić urodziny dla dzieci w gródku. zabawa na świeżym powietrzu z pewnością przysłuży się najmłodszym. Proponuję zaopatrzyć się w sprzęt sportowy typu piłki np. do siatkówki, skakanki, patelki do badmintona. W zależności od wieku dzieci, można je ukierunkować na konkretne gry i zabawy. Można zerknąć na strony internetowe, żeby zorientować się na jakim etapie rozwojowym są dzieci w danym momencie (każdy z nas ma pojęcie o swoim dziecku, ale co z cudzymi?). Przykładowo proszę spojrzeć na stronę Akademia Olsztyn https://www.efektywna-nauka.pl/urodziny-dziecka-olsztyn/.

Urodziny w domu

Na urodziny dla dzieci w ogródku nie zawsze można sobie pozwolić. Nie każdy ogródek posiada, to raz, a dwa, nasza polska pogoda nie pozwala na wyprawienie takiego przyjęcia w dowolny dzień w roku. Ale to nie znaczy, że przyjęcie urodzinowe dla dzieci w domu nie może być zabawne! Dzieci, jak wiadomo, to łasuchy – lubią słodkości. Jak by je jednak powstrzymać od ich jedzenia przez jakiś czas? Można je wykorzystać do zabawy. Dając każdemu dziecku garść cukierków, niech to będzie pięć, i ustawiając je w rzędzie, zyskujemy na czasie. Oznacza to również, że w tym czasie dzieci nie będą ich jadły. Zabawa polega na tym, że dziecko ma tyle prób ile cukierków w garści, aby je wrzucić do przeznaczonej do tego miseczki. Dziecko, które trafi najwięcej razy – wygrywa. W przypadku remisu można robić dogrywki jednocześnie oddalając miseczkę.

Urodziny dla dzieci – taniec na gazetach

Mam wrażenie, że to jedna z tych zabaw, która powoli wymiera. Pamiętam te emocje, „czy uda mi się utrzymać na tym skrawku papieru przez kolejne kilkanaście sekund?”.  Dla tych którzy nie znają tej zabawy przedstawię pokrótce zasady. Potrzebna jest gazeta, typu „Wyborcza”, a z niej jedna podwójna kartka. Taką kartkę kładziemy na ziemi, a dziecko na takiej kartce staje. Włączamy muzykę i gramy przez ok 30 sekund. w tym czasie obserwujemy, czy dzieciom udaje się pozostać w obrębie gazety. Te dzieci, którym się uda, składają gazety na pół, a my gramy muzykę o 5 sekund krócej. I tak dopóki nie wyłonimy zwycięzcy, czyli dziecka, które utrzyma się na najmniejszym skrawku gazety. Dla starszych dzieci, żeby było trudniej, można zmienić zasady i połączyć je w pary. Pozostała część gry się nie zmienia.

Pomoc w organizowaniu urodzin dla dzieci

W niektórych polskich miastach są firmy, które zajmą się organizowaniem urodzin za ciebie. Takim miastem jest np. Olsztyn. Olsztyn jest dobrze prosperującym miastem ostatnimi czasy, szczególnie w strefie rozwoju osobistego i edukacji. Dodatkowo można poszukać materiałów oraz gier edukacyjnych, których obecnie jest całe mnóstwo, w internecie. Za pomocą piłki bardzo łatwo jest nakłonić dzieci do mówienia w języku obcym, gdy podczas rzutu dziecko przekazuje komunikat innemu graczowi. Gra tabu, jedna z moich ulubionych, sprzyja rozwijaniu słownictwa, zarówno w języku ojczystym jak i obcym, a dodatkowo jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.

Organizacja przyjęcia dla dzieci jest inicjatywą kreatywną lecz nie niemożliwą! Wystarczy trochę wiary w siebie oraz wgląd w dziecięcy umysł i voila! Mamy to.