Adwokat radzi – przed wyjazdem pamiętaj o!

Adwokat – zabezpieczenie przed wyjazdem

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granice. Przed opuszczeniem swojego kraju powinni zapoznać się z pewnymi kwestiami prawnymi, ponieważ brak wiedzy może skutkować, tym że będą mieć problemy z prawem. Adwokat powinien być dobrym rozwiązaniem, które zapewni nam odpowiednie informacje. Pierwszą czynnością, jeżeli wybieramy jaką powinniśmy wykonać, którą każdy prawnik poleci jest przeczytanie umowy od początku do końca. Niby błaha rzecz ale wiele osób tego nie robi przez to umyka im sporo informacji, które mogły by nie spodobać się kupującym i dzięki temu uniknęli by niechcianych niespodzianek. Adwokata można szukać na stronie https://zielinski-adwokat.pl/ lub skontaktować się z kancelarią reprezentującą Olsztyn.

Egipt, Nie dostaniesz zwrotu pieniędzy

Prawnicypowinni wspomnieć, że jeżeli wykupujemy wyjazd do państw, w których istnieje podwyższony stopień ryzyka musimy liczyć się ,z tym że nie mamy możliwości rezygnacji z wycieczki i odzyskania wszystkich wpłaconych pieniędzy. Tak będzie w przypadku m.in. Egiptu i Tunezji. Biura turystyczne jednak podsuwają zazwyczaj opcją wyjazdu do innego miejsca. 

Zwrot pieniędzy przez biuro

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące rodzaju i zakresu ubezpieczenia, czasie powiadomienia klienta na piśmie o odwołaniu usługi, sposobu i terminu zgłaszania reklamacji. Te zapisy pomogą nam w ubieganiu się o zwrot pieniędzy lub odszkodowania w przypadku nie zrealizowania pełni usług. Jeżeli organizator zmienia warunki umowy musi powiadomić klienta, a ten może ją przyjąć lub od niej odstąpić. Jeśli biuro odwołuje imprezę turystyczną to klient może skorzystać z innej propozycji, albo żądać zwrotu całości pieniędzy.

Upadek biura

Zdarzenie które niespodziewanie spowoduje to, że buro zbankrutuje nie zwalnia z biura z udzielenia pomocy osobą przybywającym poza granicami swojego państwa na wczasach. Dla takich osób jest umowa ubezpieczeniowa, która jest deską ratunku. Stanowi ona podstawę roszczeń w przypadku upadku organizatora. Istnieje obecnie nowe prawo, która ma wspomagać ma wspomagać takie nieprzewidziane sytuacje. Zrzuca ona odpowiedzialność na marszałka województwa przywiezienie osób do domu. Oprócz powrotu wielu turystów po upadku biura domaga się zwrotu pieniędzy jednak to cięższy kawałek chleba. Odszkodowanie nie jest zawsze całością pieniędzy, ponieważ jego wysokość zależy od kwoty gwarancji, od  której odejmuje się kwoty powrotu podróżujących.

Adwokat radzi – co można zrobić przed wyjazdem?

1. Sprawdzić czy to miejsce, do którego się wybieramy jest bezpieczne w opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

2. Jeżeli wybierasz się do Państw należących do Unii Europejskiej załatw w NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

3. Jeżeli jedziesz do Państw leżących poza Unią Europejską wykup ubezpieczenie kosztów leczenia oraz od nieszczęśliwych wypadków.

4. Sprawdź swój paszport i swoich dzieci. Duża ilość krajów oczekuje, że dokument turystyczny będzie ważny minimum sześć miesięcy od daty powrotu.

5. Należy bardzo dobrze sprawdzić biuro podróży, któremu przekazujemy kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

6. Trzeba koniecznie sprawdzić czy dany touroperator jest zarejestrowany w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.

7. Wykup adekwatne ubezpieczenie do tego w jaki sposób będziesz spędzać urlop.

8. Zapewnij sobie limit kredytowy na kartach.

9. Przed wyprawą w kraje, w których panuje duża egzotyka zaszczep się na panujące tam choroby.

10. Przygotuj się na niebezpieczeństwa jakie możesz spotkać podczas wyjazdu. Możesz je sprawdzić w internecie.